דף הבית
מאמרים
מה כדאי לבדוק לפני ששוכרים את שירותיו של ממונה בטיחות – מידע חשוב לבעלי עסקים

מה כדאי לבדוק לפני ששוכרים את שירותיו של ממונה בטיחות – מידע חשוב לבעלי עסקים

מחקרים שבוצעו בתחום הבטיחות הוכיחו חד משמעית כי נוכחותו של ממונה בטיחות בעסקים מצמצמת ב90% את הסיכויים לתאונות עבודה ונזקים כלכליים. במקביל, הראו עלייה של 94% בסקר שביעות רצון בקרב עובדים המועסקים בחברה השוכרת את שירותיו של ממונה בטיחות. בחירת הממונה המלווה מהווה נדבך חשוב מאוד בהצלחת העסק. כיצד יש לבחור ממונה, מה חשוב לבדוק, כל זאת במאמר שלפניכם.

כיצד לבחור נכון את ממונה הבטיחות לעסק שלך?

  1. ראשית, חשוב לוודא כי קיים אישור כשירות בתוקף עבור הממונה עימו אתם שוקלים לעבוד. אישור זה ניתן מהמפקח האזורי לעבודה ומבטיח כי אותו בעל מקצוע אכן מוסמך ובקיא בכל הפרטים השונים הקשורים לעבודתו.
  2. שנית, חשוב לבדוק האם לממונה הבטיחות קיים ניסיון בייעוץ לסוג העסק המיועד. הניסיון מהווה פקטור חשוב בבחירת הממונה, שכן ממונה בטיחות בעל ניסיון מתאים יספק לבית העסק מעל ל-90% הצלחה בביקורות, בצמצום תאונות עבודה והליכים משפטיים ובהוצאות כספיות מיותרות.
  3. מומלץ לשכור את שירותיו של ממונה בטיחות הנמצא בקרבתו של העסק. הסיבה לכך נעוצה ביכולתו של הממונה להיות זמין במקרים בהם אירעה תאונת עבודה או מתבצעת ביקורת פתע בעסק.
  4. ההמלצה האחרונה והחשובה ביותר– מומלץ ואף רצוי לשכור את שירותיו של ממונה בטיחות העובד במסגרת חברה המוכרת ע"י משרד התמ"ת והרשויות בישראל. יש לכך מס' סיבות חשובות: עבודה למול חברה מוכרת מספקת אבן יציבה אצלכם בעסק, מונעת מקרים בהם אין נוכחות של ממונה בטיחות בעסק, שכן חברה מחויבת לספק עבורכם שירותים זמינים ומיידיים בכל עת. ממונה בטיחות הנמצא במסגרת חברה הינו בעל ידע מקיף ורחב בהרבה מממונה בטיחות הפועל לבדו, שכן חברות הן בעלות האמצעים הכלכליים לדאוג לימי כשירות וימי עיון שנתיים עבור עובדיה. כמו כן, פנייה לחברה המספקת שירותי ממונה בטיחות היא בטוחה ואין בה חשש מעבודה עם מתחזקים ומעזיבה פתאומית.

"עיגול פינות", "עצימת עין", הם לא מונחים שכדאי להשתמש בהם כשמחפשים ממונה בטיחות. הבטיחות בעסק היא אחריות גם שלכם. לכן רצוי ומומלץ להעסיק ממונה בטיחות העומד בכלל הקריטריונים, זאת כדי להבטיח את בטיחות העובדים ובטיחות העסק שלכם.

 

*עוד בנושא: כיצד מצמצמים תאונות עבודה ונזקים כלכליים באתרי בנייה ומפעלי ייצור תעשייתיים

מעוניינים לקבל מידע נוסף? חייגו 03-9677338

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם