דף הבית
הבטחת איכות
הסמכות לתקני איכות
ISO 22000 – מערכת לניהול בטיחות מזון

ISO 22000 – מערכת לניהול בטיחות מזון

מהו תקן ISO 22000 ולמי הוא מתאים?

ת"י ISO 22000 (מהדורה 2018) הינו תקן מערכות ניהול בטיחות מזון, הנקבע על ידי הארגון הבין-לאומי לתקינה.
מערכת זו מתאימה ליצרני מזון ויצרני אריזה הבאים במגע עם מזון. המערכת באה לסייע לארגונים בכל שרשרת המזון לזהות, לשלוט, למנוע את הסיכונים הקשורים לניהול מערכת בטיחות מזון ולהניע תהליכי שיפור בארגון.

המערכת מתאימה לכל ארגון שמעוניין לשמור ולשפר את מערכת בטיחות המזון שהוא מייצר ולוודא שהארגון מבטיח שהוא עושה הכול על מנת שהמוצר יהיה בטוח למאכל.

מהם העקרונות של מערכת ניהול בטיחות מזון?

עקרונות מערכת ניהול בטיחות מזון הן בניית תהליכים אשר יבחנו את כל גורמי סיכון לבטיחות מזון היכולים להתרחש בכל שלב בשרשרת המזון מקבלת חומרי הגלם עד למוצר הסופי אצל הלקוח:

  • יש להקים תכנית קדם – PRP Pre Requisite programe: תנאים ופעולות בסיסיים הנדרשים לשמירה על סביבה הגיינית לאורך שרשרת המזון, תהליך הייצור והאספקה.
  • תוכניות קדם תפעוליות – OPRP Operational Pre Requisite programe: תוכניות קדם אשר מזוהות ע"י ניתוח הסיכונים כחיוניות לבקרה של הסבירות לכניסה של גורמי סיכון לבטיחות המזון למוצרים או אל סביבת עיבוד המזון.
  • בניית תוכנית (HACCP (HAZARD ANALYSIS CRITICAL CONTROL POINTS: ניתוח סיכונים בנקודות בקרה קריטיות – מערכת שמזהה, מעריכה ושולטת על סכנות בעלות משמעות לבטיחות המזון.

חברת פרוסייפ הינה החברה הגדולה והמנוסה ביותר בישראל המבטיחה ללוות אתכם על לקבלת תעודת הסמכה רשמית!

מהו תהליך ההסמכה לתקן ISO 22000?

חברת פרוסייפ מתמחה בייעוץ ובבניית מערכות איכות ובטיחות מזון. ההסמכה נעשית בהתאם לדרישות התקן בשיתוף פעולה עם הארגון.

בתחילת הליווי ע"י חברת פרוסייפ ישנה היכרות ראשונית בארגון על מנת ללמוד ולהבין את תהליכי הארגון. לאחר ההיכרות עם הארגון והמוצרים מתחיל שלב בניית מערכת הבטיחות והאיכות הכולל כתיבת נהלים, הוראות עבודה וטפסים. התהליך מתנהל בשיתוף עובד מהארגון על מנת להגדיר את מערכת הניהול המתאימה ביותר לאופן הפעילות בארגון ,לאופי העובדים ולחזון החברה.

לאחר כתיבת המערכת מתחיל שלב ההטעמה והדרכת עובדים בהתאם לנהלים שנכתבו.

כחלק מתהליך ההסמכה מבוצע סקר תשתיות ותברואה על מנת לבדוק את התאמת הארגון לדרישות התקן, סקר שביעות רצון לקוח על מנת להעריך ולשפר ולייעל את שירות הלקוחות, סקר ספקים, אשר מבטיח עבודה מול ספקים איכותיים המתאים לתנאים שהוגדרו ועוד.
לאחר הטעמת המערכת אנו מבצעים מבדק פנימי שמטרתו לזהות פערים בין הדרישות בתקן לבין אופן הפעילות שמבוצעת בפועל וישיבת סקר הנהלה בה קובעים יעדים ומטרות ודנים בנושאים שונים המחויבים בתקן וכל זאת על מנת לייעל את תהליכי הארגון.

בסיום הכנת מערכת יבוצע מבדק חיצוני ע"י מכון התעדה מוסמך אשר יבדוק את המערכת בכללותה וכתוצאה מהמבדק יתקבל דו"ח ליקויים. מענה על דו"ח המבדק כולל את ניתוח סיבות השורש לליקוי שנמצא פעולות תיקון ופעולות מתקנות למניעת השנות. כל אלו נכתבים על ידי טכנולוג מזון מנוסה ובאישור המענה תתקבל התעודה ממכון ההסמכה.

לאחר קבלת התעודה, העבודה אינה נגמרת. יש לתחזק ולשפר עם המערכת שנבנתה ולהתאימה לכל שנת פעילות בנפרד.

חברת פרוסייפ מבצעת גם ליווי שוטף בארגונים על מנת לשמור על מערכת תקינה שתעמוד בתקנים בעזרת  מעקב לאחר עדכון חוקים, תקנים ותקנות, ביצוע הדרכות, עדכון נהלים הוראות עבודה, טפסים וכדומה.

מהי ההחלטה החשובה ביותר שיש לבצע לפני ההסמכה לתקן ISO 22000?

לבחור אך ורק ביועצי מזון מנוסים ובחברה אמינה ויציבה! למה? מאחר ותהליך ההכנה אורך מס' חודשים ומחייב את היועץ בידע לתחום התקינה, רצוי לבחור בחברה מוכרת שתלווה אתכם ללא נטישות ובעיות ועד לסיום התהליך.

יועצי איכות המזון שלנו הם הטובים והמובחרים בארץ. לזכותם עומדות למעלה מ-300 הסמכות במפעלי וחברות מזון. הידע והניסיון הרב שצברנו במהלך השנים יסייע לנו לספק גם עבורכם את הייעוץ המקצועי והטוב ביותר בהטמעת התקן.

השאירו פרטים כאן לקבלת מידע אודות תקן ISO 22000 או התקשרו ל-03-9677338

מעוניינים בייעוץ לקבלת תקן ISO22000 ? חייגו 03-9677338

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם